بوم گردی

راهنمای سفر به جزیره هندورابی بکرترین جزیره در جنوب کشور

0
سفر به جزیره هندورابی
سفر به جزیره هندورابی

در این مطلب در مجله گردشگری پیلاپیلا می‌خواهیم به خلیج همیشه فارس سفرکرده و در گشت و گذار دریایی‌مان سری به جزیره بکر و دست‌نخورده هندورابی بزنیم. جزیره‌ای که هر کس نامش را می‌شنود تصور می‌کند درهند واقع‌شده است اما باید بگوییم که هندورابی یکی از بکرترین جزایر جنوب ایران است. اگر شلوغی جزایر کیش و قشم برایتان تکراری شده پیشنهاد ما به شما سفر به جزیره هندورابی است.
آنچه در این مطلب ارائه می‌گردد به شرح زیر است

  • موقعیت مکانی جزیره زیبای هندورابی
  • جغرافیای جزیره زیبای هندورابی
  • جاذبه‌های گردشگری جزیره زیبای هندورابی
  • تماشای سواحل بکر و دست‌نخورده جزیره زیبای هندورابی
  • آب انبار جزیره زیبای هندورابی
  • خوش‌گذرانی در کلوپ دریایی هندورابی
  • تماشای لاک‌پشت‌ها و انواع ماهیان
  • بازدید از قبرستان و مسجد جزیره
  • روش‌های دسترسی به جزیره زیبای هندورابی
  • نتیجه گیری

موقعیت مکانی جزیره زیبای هندورابی

برای تماشای بکرترین جزیره ایران در جنوب که نام غلط‌اندازش شما را به یاد نام‌های هندی می‌اندازد باید به بندر عباس بروید. جزیره‌ی زیبای هندورابی در ۲۸ کیلومتری جزیره معروف کیش قرار دارد .
جزیره‌ی زیبای هندورابی از لحاظ موقعیت مکانی درست ما بین دو جزیره کیش و لاوان قرارگرفته است. فاصله این جزیره تا بندرعباس ۳۲۵ کیلومتر و تا بندر لنگه که نامش برای گردشگران آشناتر از هندورابی است ۱۳۳ کیلومتر می‌باشد.

سفر به جزیره هندورابی

سفر به جزیره هندورابی

جغرافیای جزیره زیبای هندورابی

جالب است بدانید جزیره هندورابی یکی از مسطح‌ترین جزایر ایران است که فاصله بلندترین نقطه از خشکی آن تا سطح دریا ۴۳ متر است. مساحت کل جزیره زیبای هندورابی ۲۳ کیلومتر است. اگر بخواهید از شمال تا جنوبش را برانداز کنید کافی است یک مسیر ۴ کیلومتری را طی کنید. برخلاف جزیره قشم در هندورابی خبری از صخره‌های بلندقامت و کوه‌های تنومند نیست.

جاذبه‌های گردشگری  جزیره زیبای هندورابی

در این بخش از راهنمای سفر به جزیره‌ی هندورابی به معرفی جاذبه‌های گردشگری موجود در جزیره می‌پردازیم. گفتنی است بهترین زمان برای سفر به جزیره هندورابی اوایل آذر تا اواسط فروردین است. در بقیه مواقع سال جزیره هندورابی نمی‌تواند گزینه خوبی برای سفر باشد چراکه آب و هوای شرجی و گرم آن برای گردشگرانی که با این سبک آب‌وهوا آشنایی ندارند طاقت‌فرسا است.

تماشای سواحل بکر و دست‌نخورده  با سفر به جزیره هندورابی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که گردشگران را مجاب می‌کند تا از شلوغی و دنیا مدرن جزیره کیش خارج‌شده و به بکرترین جزیره ایران سفر کنند آرامش عجیبی است که در جزیره هندورابی حاکم است. تماشای دریایی آرام در سکوتی که فقط و فقط صدای امواج آن را رهم می‌شکند حس وصف‌ناپذیری است که در جزیره بکر و دست‌نخورده هندورابی دست‌یافتنی است.

آب انبار جزیره زیبای هندورابی

در خطه‌ای که گرداگردش را آب‌های شور دریا فراگرفته‌اند تماشای آب انباری باستانی و کهن که منبع ذخیره آب شیرین جزیره نیز به شمار می‌آید پیشنهاد خوبی برای گردشگری در جزیره هندورابی است.آب انباری قدیمی که آب باران را  در خود ذخیره می‌کند تا اهالی جزیره از آن برای شرب استفاده کنند.

خوش‌گذرانی در کلوپ دریایی هندورابی

تماشای سواحل مرجانی، غواصی در آب‌های زلال و کم‌عمق و تجربه بازی‌های آبی مهیجی از جمله جت اسکی، موتورسواری در سواحل، بنانا سواری و سافاری، صرف غذا در رستوران و استراحت و گپ و گفت در کافی‌شاپ همه و همه تجربیات دل‌چسبی است که در کلوپ آبی هندورابی دست‌یافتنی است.

تماشای لاک‌پشت‌ها و انواع ماهیان

اگر در فاصله زمانی نیمه اسفند تا نیمه خرداد قصد سفر به جزیره هندورابی را داشتید می‌توانیم این نوید را به شما بدهیم که می‌توانید شاهد مناظر زیبای تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها در سواحل جزیره باشید.
شاید زیباترین صحنه‌ای که در این جزیره بتواند خاطره ساز سفر شما باشد صحنه بیرون آمدن لاک‌پشت‌ها از تخم و حرکت آن‌ها به سمت آب باشد.
اگر اهل غواصی هستید رنگین‌ترین ماهی‌هایی که تابه‌حال به عمرتان ندیده‌اید در اعماق آب‌های جزیره هندورابی چشم انتظارند تا نظاره‌گر رقصشان در آب باشید.

بازدید از قبرستان و مسجد جزیره در سفر به جزیره هندورابی

یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره هندورابی بازدید از قبرستانی تاریخی است که آرامگاه ایرانی‌ها و پرتغالی‌هاست . از جمله صحنه‌هایی که در قبرستان هندورابی برایتان جالب به نظر می‌رسد این است که با سنگ‌قبرهایی رو به رو خواهید شد که بسته به جنسیت متوفی شکل ظاهری‌اش متفاوت است و در عین حال هیچ اثری از نام و نشان متوفی روی آن هک نشده است.
یکی دیگر از بناهای تاریخی و سنتی جزیره هندورابی مسجد تک مناره اهل سنن است که با شکل و شمایلی کاملاً تاریخی و سنتی نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند.

روش‌های دسترسی به جزیره زیبای هندورابی

در این بخش از راهنمای سفر به جزیره هندورابی به معرفی مسیرهای دسترسی به این جزیره بکر می‌پردازیم. اگر در کیش مستقر هستید برای دسترسی به جزیره زیبای هندورابی می‌توانید از قایق‌های چارتر موجود در اسکله ماهیگیری کیش استفاده کرده  و پس از طی کردن یک مسیر یک‌ساعته دریایی خود را به هندورابی برسانید.
اگر در بندرلنگه هستید می‌توانید از طریق بندر چیرویه و با استفاده از قایق‌های موتوری موجود در این بندر حدود ۲۰ دقیقه را در مسیر دریایی طی کرده و به جزیره هندورابی برسید.

نتیجه گیری درباره سفر به جزیره هندورابی

در این مطلب یکی از بکرترین و دست‌نخورده‌ترین جزایر خلیج‌فارس در جنوب کشوربا نام جزیره هندورابی را به شما معرفی کردیم . از بافت قدیمی و دست‌نخورده شهر تا فرهنگ غنی و سنتی مردم جزیره سخن گفتیم و جاذبه‌های گردشگری جزیره که می‌تواند نظر شما را به خود جلب کند برشمردیم. امیدواریم توانسته باشیم به‌خوبی ایم جزیره بکر و آرام رابه شما معرفی کنیم.
کاربران و همراهان همیشگی پیلاپیلا نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما برای بهبود کیفیت خدمات ما بسیار حائز اهمیت است ما را از این موهبت بهره‌مند سازید.
ارائه بلیط هواپیما به سادگی چند کلیک تخصص ما در وب سایت پیلا پیلا است.

مژگان احمدی
مژگان احمدی هستم کارشناس تولید محتوا و فعال در زمینه های مدیریت شبکه های اجتماعی و جذب سیگنال های مثبت از سوشیال مدیا برای وبسایت ها. امیدوارم از مطالبم نهایت بهره رو ببرید.

سفر با تور بهتر است یا برنامه‌ ریزی شخصی ؟

مقاله قبلی

راهنمای بازدید از روستای شگفت انگیز ماخونیک

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در بوم گردی