راهنمای سفر

سفر با تور بهتر است یا برنامه‌ ریزی شخصی ؟

0
مزایای سفر با تور گردشگری
مزایای سفر با تور گردشگری

در این مطلب از مجله‌ گردشگری پیلا پیلا می‌خواهیم به سؤالی پاسخ دهیم که دغدغه ی بسیاری از سفر دوستان است. سفر با تور بهتر است یا برنامه‌ریزی شخصی؟ کدام بهتر است؟ اگر شما نیز جزء آن دسته از گردشگرانی هستید که این سؤال بخشی از ذهن خود را به خود درگیر کرده با ما در این مطلب همراه باشید تا پاسخ قابل قبولی دریافت کنید.

آنچه در این مطلب ارائه می‌گردد به شرح زیر است

  • تحلیل و بررسی مزایای سفر با تور های گردشگری
  • تحلیل و بررسی مزایای سفر با برنامه‌ریزی شخصی
  • نتیجه گیری

تحلیل و بررسی مزایای سفر کردن با تور های گردشگری

در این بخش از مطلب در راستای ارائه بهترین پاسخ برای سؤال مسافرت با تورهای گردشگری بهتر است یا برنامه ریزی شخصی به تحلیل و بررسی مزایا و معایب سفر با تور می‌پردازیم. بی‌شک شما کاربران پس ‌از اینکه از مزایا و معایب سفر در هر دو شکل مورد تحلیل در این مقاله آگاه شدید پاسخ منطقی و خوبی برای سؤال خود خواهید یافت.

مزایای سفر با تور گردشگری

اگر اهل مسافرت‌های گروهی هستید و دوست دارید تک‌تک لحظه‌های سفر شما مدیریت‌شده باشد و از طرفی دوست ندارید ذهن خود را درگیر انتخاب مکان‌های دیدنی یا دغدغه‌های ناشی از اقامت و رفت آمد کنید مسافرت با تور گردشگری را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

وقتی سفر با تور را انتخاب می‌کنید همه‌چیز روی یک برنامه از پیش تعیین شده پیش می‌رود

مهم‌ترین مزیت سفر با تور این است که برای تک‌تک لحظه‌های مسافرت شما برنامه از پیش تعیین‌شده‌ای وجود دارد. در سفر با تورهای گردشگری خبری از بازدیدهای برنامه‌ریزی نشده یا بی‌نظمی و ناهمانگی وجود ندارد.

وقتی با تورهای گردشگری سفر می‌کنید یک راهنما همیشه در کنار شماست

وقتی به یک شهر یا کشوری سفر می‌کنید که نسبت به آن آگاهی ندارید وجود یک نفر راهنما یا به ‌اصطلاح راه‌بلد می‌تواند در لذت‌بخش‌تر شدن سفر شما نقش بسزایی داشته باشد.
اگر زبان مردم شهر یا کشور را بلد نیستید وجود راهنما در انتقال مفاهیم مدنظر شما به مردم بسیار تأثیرگذار است. وقتی با تور سفر می‌کنید راهنمای سفر بدون هیچ معطلی بهترین، شناخته ‌شده‌ترین تا ناشناخته‌ترین جاذبه‌های گردشگری مقصد سفر را نشانتان می‌دهد.
باوجود راهنما می‌توانید لذت صرف غذا در بهترین رستوران یا خرید از بهترین مراکز خرید را که در عین حالی که خدمات خوبی ارائه می‌دهند قیمت مناسبی هم دارند تجربه کنید.

وقتی با تورهای گردشگری سفر می‌کنید سفر مطمئن‌تری را تجربه خواهید کرد

بی‌شک وقتی تعداد بیشتر باشد امنیت نیز بیشتر می‌شود. اگر دوست دارید یک شب را در دل جنگل بگذرانید تعداد بالا احساس امنیت بیشتری برایتان ایجاد می‌کند و یا احتمال دزدی از یک خانواده چند نفره در یک منطقه بکر بیشتر از یک گروه بزرگ است.

وقتی سفر با تور را انتخاب می کنید دوستی با انسان‌های جدیدی را تجربه خواهید کرد

یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌هایی که سفر با تورهای گردشگری نسبت به سفر با برنامه‌ریزی شخصی دارد این است که چند روزی را با یک سری از آدم‌های جدید می‌گذرانید و این‌یک فرصت خوب برای ایجاد روابط دوستانه جدید است.

با استفاده از امکانات تور می‌توانید سفرهای دوستانه ترتیب دهید

پیش از هر چیز می‌گوییم که لذت سفرهای خانوادگی واقعاً بیشتر از سفرهای دوستانه است اما اگر از سفرهای خانوادگی خسته شده‌اید و دوست دارید سفر با هم سن و سال‌های خود را تجربه کنید شرکت در تور بهترین راهکار است.
ثبت‌نام گروهی شما و دوستانتان در تور گردشگری و هم‌سفر شدن با عده‌ای که همانند شما دوست داشتند سفرهای دوستانه را تجربه کنند فرصت خوبی است برای تجربه یک مسافرت متفاوت.

وقتی با تورهای گردشگری سفر می‌کنید تخفیف‌های گروهی شامل حال شما می‌شود

حتماً تابه‌حال با این موضوع برخورد کرده‌اید که وقتی تعداد یک‌چیز بیشتر باشد قیمت کمتر می‌شود این امر در سفرهای گروهی با تور نیز صادق است. وقتی یا تور سفر می‌کنید رهبر تور می‌تواند در اماکن تفریحی، رستوران‌ها و .. از تخفیفات گروهی استفاده کند و همین عامل باعث می‌شود تا مسافرت با تور برایتان ارزان‌تر از سفر با برنامه‌ ریزی شخصی تمام شود.

تحلیل و بررسی مزایای سفر با برنامه ریزی شخصی

در این بخش از مطلب می‌خواهیم به تحلیل و بررسی مزایا سفر با برنامه ریزی شخصی را که به‌عبارتی‌ دیگر معایب سفر با تورهای گردشگری نیز به‌حساب می‌آیند بپردازیم.

وقتی با برنامه ریزی شخصی سفر می‌کنید مدیریت همه‌چیز با خود شماست

شاید عده ای این مورد را مزیت تلقی کنند و شاید هم عیب، این بسته به روحیه و شخصیت شما دارد. اگر جزء آن دسته از گردشگرانی هستید که دوست ندارید رأس یک زمان مشخص غذا بخورید، بخوابید، بیدار شوید و یا در حالت کلی اوج هیجان سفر را در اتفاقات پیش بینی نشده و یک دفعه‌ای می‌دانید سفر با تور برای شما چندان مناسب نبوده و سفر با برنامه ریزی شخصی را به شما توصیه می‌کنیم.
اما در مقابل اگر دوست دارید در طول سفر ذهن خود را از همه چیز آزاد کرده و حس و حالی برای مدیریت و برنامه ریزی ندارید سفری دلچسب با تور را تجربه کنید.

وقتی با برنامه ریزی شخصی سفر می‌کنید محدودیتی برای روزهای سفر ندارید

در سفرهای شخصی گاهی اوقات ممکن است از یک جاذبه گردشگری بیشتر خوشتان بیاید و دوست داشته باشید بیشتر وقت خود را در آنجا بگذرانید اما در مسافرت با تور باید در چهارچوبی حرکت کنید که تور برایتان برنامه‌ریزی کرده است.

وقتی با برنامه ریزی شخصی سفر می‌کنید می‌توانید در بعضی از هزینه‌ها صرفه جویی کنید

وقتی با برنامه ریزی شخصی سفر می‌کنید هزینه‌ها به نحوه سفر کردن شما بستگی دارد. اگر بخواهید در یک هتل ۵ ستاره اقامت کنید و برای جابه‌جایی نیز از هواپیما استفاده کنید هزینه‌ی سفر شما بسیار بیشتر از سفر کردن با تور گردشگری می‌شود و در مقابل اگر دوست دارید در سفر اقامت در سوئیت‌های اجاره‌ای را تجربه کرده و برای صرف غذا نیز خیلی در قیدوبند رستوران‌ها نیستید طبیعتا هزینه‌ی سفرتان از تور کمتر می‌شود.

نتیجه گیری درباره مطلب سفر با تور یا برنامه ریزی شخصی؟

در این مطلب با ذکر جزئیات کامل به تحلیل و بررسی مزایا و معایب سفر  کردن با تورهای گردشگری و سفر با برنامه‌ریزی شخصی پرداختیم. انتخاب اینکه کدام حالت برای سفر بهتر یا به‌صرفه‌تر است به نوع سفر کردن شما و شخصیت تان برمی‌گردد. با مطالعه‌ای مطلب و شناخت از خود و هم‌سفرهایتان می‌توانید خود پاسخگوی این سؤال باشد که سفر  کردن با تورهای گردشگری بهتر است یا برنامه‌ریزی شخصی؟
در پایان از همراهی‌تان با پیلا پیلا تشکر کرده و از شما دعوت می‌کنیم تا سفر با پیلاپیلا را نیز به تجربیات گردشگری خود اضافه کنید. ارائه بلیط هواپیما به سادگی چند کلیک تخصص ما در وب سایت پیلا پیلا است.

مژگان احمدی
مژگان احمدی هستم کارشناس تولید محتوا و فعال در زمینه های مدیریت شبکه های اجتماعی و جذب سیگنال های مثبت از سوشیال مدیا برای وبسایت ها. امیدوارم از مطالبم نهایت بهره رو ببرید.

با بازدید از آکواریوم اصفهان در اعماق اقیانوس قدم بزنید

مقاله قبلی

راهنمای سفر به جزیره هندورابی بکرترین جزیره در جنوب کشور

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در راهنمای سفر