بوم گردی

با بازدید از آکواریوم اصفهان در اعماق اقیانوس قدم بزنید

0
آکواریوم اصفهان
آکواریوم اصفهان

اگر ماجراجویی در دنیای شگفت‌انگیز آبزیان برایتان جذاب است یا یکی از رویاهایتان همیشه این بوده که در اعماق اقیانوس قدم بزنید و از تماشای آبزیان بی‌نظیر و متنوع لذت ببرید. در این مطلب از مجله گردشگری پیلا پیلا با ما همراه باشید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در شهر تاریخی و باستانی اصفهان می‌توانید قدم زدن در جوار ماهی‌ها و تماشای بازی گوشی آن‌ها از یک‌قدمی شان را تجربه کنید. در این مطلب می‌خواهیم به راهنمای بازدید از آکواریوم اصفهان بپردازیم. آنچه در این مطلب ارائه می‌گردد به شرح زیر است.

 • معرفی مختصر آکواریوم بی‌نظیر اصفهان
 • ویژگی‌های شگفت‌انگیز آکواریوم بی‌نظیر اصفهان
 • بهترین زمان بازدید از آکواریوم هیجان‌انگیز اصفهان
 • راه‌های دسترسی به آکواریوم اصفهان
 • نتیجه گیری

معرفی مختصر آکواریوم اصفهان

در این بخش از مطلب می‌خواهیم شما را با آکواریوم اصفهان آشنا کنیم. آکواریومی که شما را به دنیای زیبا و هیجان انگیز زیر آب دعوت می‌کند و فرصت قدم زدن در دل اقیانوس را در روی خشکی برایتان ایجاد می‌کند. بازدید از آکواریوم اصفهان در مساحتی به‌اندازه ۴۰۰۰ مترمربع و در عمق ۷ متری زمین می‌توانید شاهد زندگی ۳۰۰ گونه مختلف از آبزیان باشید.
تونل آبی اصفهان، نخستین تونل آبی کشور است که  هم میزبان آبزیان آب‌شور است و هم میزبان آبزیان آب شیرین و هم میزبان ستاره‌های دریایی کم‌نظیر.
آکواریوم بی‌نظیر اصفهان از ۳۳ آکواریوم کوچک‌تر تشکیل‌شده است که آبزیان مختلف از ۵ قاره جهان را در خود جای داده‌اند آبزیان آکواریوم بزرگ اصفهان از سه بخش اصلی و دو بخش فرعی تشکیل‌شده‌اند که به شرح زیر است:

 • بخش‌های فلت یا آکواریوم قاب دیواری که شامل ۱۳ آکواریوم دیواری به طول ۴ متر می‌باشد.
 • بخش‌های استوانه‌ای مانند یا آکواریوم استوانه‌ای که شامل سه سیلندر بزرگ با گنجایش ۲۵۰۰ لیتر است.
 • بخش تاچ آکواریوم یا آکواریوم لمسی که شامل دو آکواریوم است که در آن‌ها ماهی کپور ژاپنی و ستاره‌های دریایی نگهداری می‌شود.
 • علاوه بر سه بخش اصلی یادشده تونل آبی بزرگ اصفهان شامل ده آکواریوم کوچک دیگر نیز هست که ماهی‌های خاص و گونه‌های نادر در آن نگهداری می‌شود و همچنین یک آکواریوم با کانسپت آمازون برای نگهداری از ماهی‌های رودخانه‌های آمازون می‌شود که بخش‌های فرعی آن را تشکیل می‌دهند.

مجموعه این سه بخش اصلی و بخش‌های فرعی تشکیل یک تونل آبی غول آسا را می‌دهند.

آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان

ویژگی‌های شگفت‌انگیز آکواریوم اصفهان

در این بخش از مطلب به ویژگی‌های شگفت‌انگیز آکواریوم اصفهان می‌پردازیم.

 • جالب است بدانید که آکواریوم اصفهان، اولین آکواریوم بزرگ شیشه‌ای و تونل آبی ایران است.
 • در آکواریوم غول‌آسای اصفهان بیش از ۳۰۰ گونه ماهی از پنج قاره دنیا وجود دارند و متنوع‌ترین گونه از آبزیان را می‌توانید در این آکواریوم نظاره‌گر باشید.
 • علاوه بر آبزیان زیبا و چشم نوار که تماشای آن‌ها روح و جانتان را زنده می‌کند بیش از ۱۰۰ نوع آبزی از گونه آبزیان خطرناک و نادر ازجمله ۶ نوع کوسه نیز در این آکواریوم زندگی می‌کنند که تماشای آن‌ها برایتان رعب‌آور است.
 • هم‌جواری آکواریوم اصفهان با باغ زیبا و هیجان‌انگیز خزندگان این فرصت را به گردشگران می‌دهد تا گشت‌وگذار خود را تکمیل کرده و علاوه بر تماشای ماهی‌های زیبا تماشای خزندگان را هم به تجربیات سفر خود بیفزایند.

بهترین زمان بازدید از آکواریوم اصفهان

برای بازدید از آکواریوم اصفهان می‌توانید همه روزه از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۱۹ بعد از ظهر مراجعه کنید اما بهترین زمان ساعت بازدید در نزدیکی ظهر است چراکه غواصان برای غذا دادن به آبزیان وارد آب می‌شوند و صحنه‌های زیبایی غذا خوردن موجودات دریایی در این زمان برای گردشگران قابل رؤیت است.
با توجه به اینکه تمام آکواریوم شیشه‌ای اصفهان حدوداً ۷ متر زیرزمین است دمای هوا در محیط آن همیشه یکسان است پس فرقی نمی‌کند که چه فصلی را برای بازدید از آن انتخاب کنید.

راه‌های دسترسی به آکواریوم اصفهان

برای دسترسی به آکواریوم شیشه‌ای اصفهان باید خود را به پارک آبی ناژوان برسانید. منطقه تفریحی ناژوان در جوار زاینده‌رود زیبا واقع‌شده و منتظر حضور گرم گردشگران از سراسر نقاط جهان است .
برای بازدید از آکواریوم اصفهان باید از طریق بزرگراه خیام خود را به خیابان الفت رسانده و در این خیابان مسیری به طول یک و نیم کیلومتر را طی کنید.

هزینه‌ی ورودی و ساعات بازدید از آکواریوم اصفهان

با خرید یک بلیط به ارزش ۱۸۰۰۰ هزار تومان می‌توانید تجربه قدم زدن در اعماق اقیانوس را به تجربیات شیرین گردشگری خود اضافه کنید و متنوع‌ترین گونه‌های آبزی را از ماهی‌های ریز و رنگی رنگی تا کوسه‌های قول آسا را به تماشا بنشینید.
لازم است بدانید که برای بازدید از آکواریوم شیشه‌ای اصفهان می‌توانید همه روزه از ساعت ۹ و نیم صبح الی ساعت ۱۹ بعدازظهر به پارک آبی ناژوان  مراجعه کنید.
خوب است این را هم بدانید که در تمام طول مسیر تونل بزرگ آبی اصفهان، راهنمای گردشگران آماده هستند تا در خصوص گونه‌های آبزی مختلفی که در آکواریوم زندگی می‌کنند به شما توضیح دهند.

نتیجه گیری درباره مطلب بازدید از آکواریوم اصفهان

در این مطلب از مجله‌ی گردشگری پیلاپیلا به معرفی آکواریوم اصفهان پرداختیم. درست است که اکثر گردشگران اصفهان را به‌عنوان یک شهر تاریخی و باستانی می‌شناسند اما باید این را هم بدانند که این شهر باستانی جاذبه‌های گردشگری مدرن دیگری نیز دارد.
برای همه گردشگران بسیار هیجان‌انگیز است که در یک شهر تاریخی و نسبتاً کم آب بتوانند در یک تونل آبی بزرگ تجربه قدم زدن در یک اقیانوس شبیه سازی شده را به لذت‌های گردشگری‌شان اضافه کنند.
در پایان این مطلب لازم میدانیم که از همراهی شما تشکر کرده و طبق روال همیشه از شما می خواهیم تا نظرات و انتقادات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.
ارائه بلیط هواپیما به‌سادگی چند کلیک تخصص ما در وب‌سایت پیلا پیلا است.

مژگان احمدی
مژگان احمدی هستم کارشناس تولید محتوا و فعال در زمینه های مدیریت شبکه های اجتماعی و جذب سیگنال های مثبت از سوشیال مدیا برای وبسایت ها. امیدوارم از مطالبم نهایت بهره رو ببرید.

پارک ملی تنگ صیاد طبیعتی بکر و دست نخورده در شهرکرد

مقاله قبلی

سفر با تور بهتر است یا برنامه‌ ریزی شخصی ؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در بوم گردی